Běžecká abeceda
Tak jako abeceda je základem k tomu, abychom se naučili číst, je běžecká abeceda základem k tomu, abychom se naučili správně a efektivně běhat
Běžecký trénink
S běžeckou abecedou za krásou běhu a za zdravím – další čtyři písmenka z běžecké abecedy
Po prvních dvou dílech, věnovaných běžecké abecedě, přicházíme s dílem třetím, v němž vás naučíme další cvičení. Pokud jste pilně trénovali liftink, skipink, vysoká kolena, zakopávání, tak už je určitě zmáknete, i kdyby vás někdo o půlnoci probudil, a také už vás určitě přešla svalová horečka.
Miloš Škorpil, 29. 2. 2012, 29720×
Běžecký trénink
Běžecká abeceda – liftink, skipink, vysoká kolena, zakopávání
Minulý týden jsme si vysvětlili, proč by se měl běžec učit běžeckou abecedu. Tenhle týden si už popíšeme čtyři písmena, tvořící její základ. Jsou to l – liftink, S – skipink, V – vysoká kolena a Z – zakopávání. Takže vezměte kalamář a jdeme se cvičit v jejich psaní, přičemž oproti normálnímu psaní budeme používat obě ruce, obě nohy i zbytek těla.
Miloš Škorpil, 9. 1. 2012, 55925×
Běžecký trénink
Běžecká abeceda
Správný, správně provedený běžecký styl vám ještě nezaručí, že budete vítěz. Vždyť třeba při pohledu na běh Emila Zátopka či Pauly Radcliffe, myslím estetiku běhu, srdce atletického fajnšmekra zrovna neplesá a přesto vítězili o parník. Kdo se však nerodí s talentem pro běh jako Emil Zátopek či Paula Radcliffe, tomu práce na běžeckém stylu může pomoci k lepším výkonům.
Miloš Škorpil, 2. 1. 2012, 49884×
prohledávání Běžeckých článků
inzerce
nejčtenější články za poslední týden
- Zranění nohy – chodidla (patní ostruha, únavové zlomeniny), jak se bránit, co s tím, když už mě to potká
- TF – laktát – aerobní práh – bod varu
- Já a běh? Nikdy!
- Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat
- Desetitýdenní tréninkový plán pro ty, co se chystají na svůj první půlmaraton